KONST / Litografier / Färglitografi 13439471
nr 1343 9471
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bär påskrift "Till Måns från Madeleine". Motivet: 16x22cm, oramat löst blad
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 19:52:44
150 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm